Dünyanın lider ayakkabı tasarım programı SHOEMASTER

  • Shoemaster Classic/Patterns : 2 boyutlu Istampa Programları​
  • Shoemaster Power/Engineer: 3 boyutlu Istampa Programı​
  • Shoemaster EnginerrPro: 3 boyutlu Istampa Programı, Reçete Hazırlama ve Sarfiyat Hesaplama​
  • Shoemaster Creative/Design: 3 boyutlu Tasarım ve Renklendirme Programı​
  • Shoemaster Quantum/Production: Sarfiyat ve Maliyet Hesaplama, Reçete Hazırlama Programı​
  • Nestor Deri Kesim Makineleri​
  • Otomatik Parça Yerleştirme Sistemleri​

Çilingiroğlu olarak 20 yıldır Türkiye mümessilliğini yaptığımız “Shoemaster” programı, İtalyan makine tedarikçisi Torielli firmasının 30 sene önce İngiliz “Clarks” ayakkabı markası için geliştirdiği bir ayakkabı tasarım programıdır. Bir süre yalnızca Clarks markasına tedarik edilen bu program daha sonra bütün dünyaya yayılmıştır ve dünyanın lider ayakkabı tasarım programı haline gelmiştir. Günümüzde Gucci, Chanel, Luis Vuitton, Sergio Rossi, Camper gibi dünyanın en ünlü markaları, tasarımlarını Shoemaster programı ile yapmaktadır.

2015 yılı itibari ile Shoemaster Programo İtalyan Atom SRL firması tarafından dünya çapında satın alınmıştır. ​

Shoemaster programı ayakkabı üretim sanayisi için özel olarak geliştirilmiştir. Farklı amaçlara hizmet eden iki ve üç boyutlu toplam 7 modül içermektedir. Bunların arasında, saya tasarım programlarının yanı sıra kalıp düzeltme için özel modüller ve maliyet hesaplama programları da mevcuttur.

Detaylı bilgi icin tıklayınız.

Schoen + Sandt Alman Ayakkabı Üretimi Monte Makineleri

Schön firması 1910 yılında Almanya’nın Pirmasens kentinde ayakkabı üretim makineleri imalatı için kurulmuştur. 1950’li yıllarda dünya çapında ilk kez deri kesim preslerini piyasa sunmuştur. İlerleyen yıllarda ayakkabı imalatı ile ilgili tüm makinelerin üretimine başlamıştır ve komple fabrika temini taleplerinin artması ile makine imalat fabrika sayılarını hızla arttırmıştır. 1990lı yıllarda monte makinesi tedariğinde dünyanın en kaliteli makinelerini üreten bir numaralı üreticisi haline gelmiştir. 1996 yılında hidrolik pompa ve kesim makinesi üreticisi Sandt firması ile birleşen Schön firması “Schoen + Sandt” ismini almıştır. 2000li yıllarda kısa bir süre uzak doğu firmaları ile işbirliği yapan Schoen + Sandt firması bu girişimini 2010 yılı itibari ile bitirerek Almanya’daki üretim tesislerine %100 dönüş yapmıştır.

Schoen + Sandt firması Türkiye pazarına 1970 li yıllarda Çilingiroğlu A.Ş ile girmiştir. Şu an Türkiye’nin en büyük ve önde gelen 100den fazla ayakkabı imalatçısı, 250den fazla Schoen + Sandt Monte Makinesi kullanmaktadır.

Günümüzde hala Schoen + Sandt firması Almanya’nın Pirmasens kentindeki ofis ve üretim tesisleri ile %100 Alman üretimli makine tedariği yapmaktadır. Tüm dünyaya en üst kalitede, teknolojide ve dayanıklılıkta ayakkabı üretim makineleri sunmaktadır.

MAKİNE TÜRLERİ

Schoen + Sandt firması ayakkabı imalatçıları için deri kesim presleri ile ayakkabı monte makinelerini imal etmektedir. Ayrıca komple ayakkabı fabrikası ihtiyaçları da karşılanabilmektedir. Komple fabrikalar için tüm ana ve ara makineler tedarik edilebilmekte, kurulum ve eğitim hizmetleri verilebilmektedir.

Schoen and Sandt ayakkabı üretim sanayisi için özel olarak geliştirilmiştir. Tüm modeller en ileri teknoloji ile donatılmıştır.

 

6400 CC Yapıştırmalı Arka Monte Makinesi: Dokunmatik ekrana ve modelleri hafızaya alma özelliğine sahiptir. Kalıp yüksekliği gibi konular otomatik olarak ayarlanır. Yapıştırıcı istenilen her noktaya sürülebilir ya da hiç sürülmeyebilir.

 

6400 TCC Çivili ve Yapıştırmalı Arka Monte Makinesi: Dokunmatik ekrana ve modelleri hafızaya alma özelliğine sahiptir. Kalıp yüksekliği gibi konular otomatik olarak ayarlanır. Yapıştırıcı istenilen her noktaya sürülebilir ya da hiç sürülmeyebilir. Çivi çakma özelliği de siz istediğiniz zaman devreye girer ve çıkar. Eski yıllara nazaran çok daha esnek ve hassas bir makinedir.

 

6300 FG Burun Monte Makinesi: Damaklı ön monte makinesidir. Yapıştırıcıyı damak aracılığı ile taban astarına enjekte eder. Dokunmatik ekrana ve modelleri hafızaya alma özelliğine sahiptir. Kalıp ayarları gibi konular otomatik olarak ayarlanır.

 

6300 DP Burun Mont Makinesi: Full nozzle’lı ön monte makinesi. Yüzlerce modeli hafızada tutabilir, seçtiğiniz modele göre makinenin tüm ayarları otomatik yapabilir. İlacı taban astarının şekline göre tam olarak sürer, ilaç tasarrufu sağlar. Hem merdane hem de zenne modelleri için idealdir. Yüksek teknolojinin esneklik ve kaliteli üretim konusunda çok iyi bir örneğidir, alanındaki en üstün makinedir.

Schoen markasını rakiplerinden ayıran özellikler nelerdir?

Schoen + Sandt firmasını rakiplerinden ayıran en büyük özelliği ayakkabı monte teknolojisini icat eden fabrika olmasıdır. İlerleyen yıllarda da, kullanılan bu teknolojide inovatif keşifler yapması, firmayı essiz kılmıştır. Schoen + Sandt firması ayakkabı montajı alanında dünyanın en iyi imalatçısı olup, tüm dünya tarafından en çok saygı gören markadır. Makineler yüksek teknolojiyi kapsamasına rağmen, karmaşık olmayıp, kullanımı son derece kolay ve basittir. Schoen + Sandt makinelerinin bir özelliği de arıza yapma şanslarının çok nadir olmasıdır.

Bilgi için bilgi@shoecity.com.tr