counters
 
 
 
     

Çilingiroğlu A.Ş. 1920'li yıllardan günümüze, İzmir'de ayakkabı imalatı ve parekendiciliği ile uğraşmaktadır. Çilingiroğlu, 75 yılı aşan birikimini, Amerika ve Avrupa'nın ünlü Shoe City ayakkabı satış zinciriyle bütünleştirerek, Türkiye'de ayakkabı mağazacılığına yepyeni bir boyut getirmiştir. Dünya markalarını tek bir çatı altında biraraya getiren Shoe City ile, alışveriş bir zevk haline gelmiştir.

İngiltere'den alınan know-how doğrultusunda organize edilmiş olan ilk Shoe City mağazası, 1997 yılında İzmir, Gaziemir'de açıldı. Bunu Shoe City Express Karşıyaka ve Shoe City Denizli mağazaları takip etti. Shoe City mağazalarının ülke geneline yayılmaları amacıyla yürütülen franchising çalışmaları devam etmektedir.

Shoe City, bir ailenin tüm bireyleri için; iş, okul, spor gibi çeşitli ortamlara ve aktivitelere uygun ayakkabı ihtiyacını karşılamayı hedefleyen bir sistem geliştirmiştir. Gabor, Rohde, Clarks, Stonefly, Daniel Hechter, Lloyd, Tamaris, Camel Active, Dr. Martens, Hush Puppies, Dexter, Geox, Harley Davidson, Caterpillar, Puma, Converse, Samsonite, Valleverde ve Lumberjack gibi ünlü yabancı markaların yanısıra kaliteli yerli markaların da bulunduğu Shoe City mağazaları, değişik gelir gruplarına uygun imkanlar sunmaktadır. Shoe City'nin, yurt içi ve yurt dışı fuarları düzenli olarak takip ederek sürekli güncel tuttuğu koleksiyonları ve merchandising planlama sistemi ile oluşturulan ürün yelpazesi sayesinde müşteri talepleri en iyi şekilde karşılanmaktadır.

Çilingiroğlu 2007 yılı Mayıs ayında İstanbul’daki ilk mağazasını Bağdat Caddesi’nde açtı. Shoe City Comfort adı verilen ve diğer Shoe City’lerden farklı bir formatta açılan bu mağaza, dünyanin en iyi konfor markalarını bir arada sunan bir ihtisas mağazası. Hem bay hem de bayanlar için konfor şıklık ile birleşiyor ve çok farklı hizmetler sunuluyor. İkinci Shoe City Comfort mağazası 2010 Ekim ayında Alsancak İzmir'de açıldı. Yetişkinler için ayak ölçümü ve analizi hizmeti de verilen bu ihtisas mağazalarının ardından 2012 Mayıs ayında Suadiye İstanbul'da sadece çocuklar için bir mağaza açıldı. Shoe City Kids mağazasında minik ayakların sağlıklı gelişimi için Türkiye'nin ve dünyanın en sağlıklı ve anatomik çocuk ayakkabı markalarını bir arada bulmak ve çok özel bir hizmet almak mümkün.

Ana Sayfa | Hakkımızda | Mağazalarımız | Franchising Sistemi | Mümessilliklerimiz | Shoe Work | Bize Ulaşın

Copyright © 2008 Çilingiroğlu Kundura Sanayi ve Ticaret A.Ş. - Tüm hakları saklıdır.